12 sierpnia, 2016 r.

Konferencje „Start innowacji” dla studentów i doktorantów

UTWORZONO2016-08-12 08:28, Marta Zdanowska OPUBLIKOWANO2016-08-12 10:30, Marta Zdanowska OSTATNIA MODYFIKACJA2016-08-12 10:28, Marta Zdanowska

Konferencje „Start innowacji” dla studentów i doktorantów
Fundacja Rozwoju Nauki i Biznesu w obszarze Nauk Medycznych i Ścisłych oraz Klaster Badań i Rozwoju oraz Innowacji B+R&I zapraszają wszystkich zainteresowanych studentów oraz doktorantów do udziału w cyklu pięciu konferencji, których celem jest przygotowanie środowiska akademickiego do współpracy z przedsiębiorstwami na rzecz wprowadzania i rozwijania innowacji. Cykl konferencyjny organizowany jest w ramach realizacji zadania publicznego „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego” powierzonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Udział w konferencjach jest bezpłatny, na każdej konferencji przewidziano limit 40 miejsc, a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Konferencje odbędą się w następujących terminach w pięciu miastach Polski:

• 26 sierpnia 2016 (piątek) we Wrocławiu
• 29 sierpnia 2016 (poniedziałek) w Katowicach
• 30 sierpnia 2016 (wtorek) w Kielcach
• 31 sierpnia 2016 (środa) w Warszawie
• 5 września 2016 (poniedziałek) w Poznaniu

Wydarzenia będą miały charakter paneli-wykładów prowadzonych przez specjalistów posiadających doświadczenie w zakresie prowadzenie prac badawczo-rozwojowych, tworzenia innowacji, wprowadzania na rynek nowych rozwiązań, itp.

Pierwszy panel wykładowy poświęcony będzie wprowadzeniu do tematu innowacyjności. Zostaną na nim poruszone podstawowe informacje dotyczące kreowania innowacji, zarządzania własnością intelektualną, wprowadzania na rynek nowych rozwiązań oraz korzyści jakie niesie za sobą współpraca środowiska akademickiego z sektorem przedsiębiorstw. Druga część wykładów będzie panelem przedsiębiorców w całości prowadzonym przez przedstawicieli firm, którzy posiadają doświadczenie w zakresie prac badawczo-rozwojowych oraz realizacji projektów.

Dodatkowo będzie można wziąć udział w warsztatach z wizytami studyjnymi przeprowadzanych na terenie województwa dolnośląskiego.

Uczestnicy konferencji i warsztatów otrzymają imienny certyfikat uczestnictwa w Konferencji „Start Innowacji”.


Organizatorzy zapraszają również Kadrę Naukową do podzielenia się wiedzą w formie 20-30 minutowej prezentacji z zakresu:
• kreowania innowacji,
• zarządzania własnością intelektualną,
• wprowadzania na rynek nowych rozwiązań,
• korzyści ze współpracy środowiska akademickiego i przedsiębiorstw.
Wystąpienie zostanie opublikowanie w monografii pokonferencyjnej w formie artykułu (min. 20 000 znaków) o tematyce związanej z przedmiotem konferencji.

Aby wziąć udział w konferencji wystarczy wypełnić formularz zgłoszenia dostępny na stronach: plusuj.pl i klasterbri.pl oraz wysłać go na adres: konferencja@plusuj.pl

Szczegółowy program konferencji: ulotka_konferencji

Poprzednia wiadomość Publiczna prezentacja założeń projektu „Cyfrowe udostępnianie zasobów biomolekularnych i opisowych Biobanku Uniwersytetu Łódzkiego – charakterystyka populacji zamieszkujących tereny dzisiejszej Polski na przestrzeni dziejów. Platforma informacyjna e-czlowiek.pl”.
Następna wiadomość Informacja o projekcie