STANOWISKO:  adiunkt w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

Godło narodowe

adiunkt w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

Utworzono: 19.07.2024, 09:34:52 Zmodyfikowano: 19.07.2024, 09:34:52

Miejsce pracy: Katedra Biologii Nowotworów i Epigenetyki Stanowisko: adiunkt w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych Rodzaj umowy: Umowa o pracę Wymiar etatu: Pełny etat Data ogłoszenia: 22.07.2024 od godziny 00:00 Termin składania CV: 26.08.2024 do godziny 23:59

Opis stanowiska

Katedra Biologii Nowotworów i Epigenetyki

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

Uniwersytet Łódzki

zatrudni

adiunkta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

INSTYTUCJA: Katedra Biologii Nowotworów i Epigenetyki, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytet Łódzki

MIASTO: Łódź

STANOWISKO: adiunkt w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

WYMIAR GODZINOWY: pełny etat

DYSCYPLINA NAUKOWA: nauki biologiczne

DATA OGŁOSZENIA: 22.07.2024 r.

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 26.08.2024 r.

LINK DO STRONY UCZELNI: www.uni.lodz.pl

DODATKOWE INFORMACJE: zgłoszenie na konkurs należy dostarczyć elektronicznie na adres: aleksandra.rodacka@biol.uni.lodz.pl

SŁOWA KLUCZOWE: biologia nowotworów, biologia molekularna, radiobiologia, epigenetyka

OPIS STANOWISKA :

Zatrudnienie do Katedry Biologii Nowotworów i Epigenetyki UŁ na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych. Praca na stanowisku obejmuje badanie biologii nowotworów
i epigenetycznych mechanizmów regulacji metabolizmu, głównie na modelu komórek ssaczych,
w warunkach stresu oksydacyjnego generowanego radiacyjnie. Praca na wskazanym stanowisku będzie wymagała aktywnego udziału w pozyskiwaniu i realizacji projektów naukowych. Ponadto, zatrudniona osoba będzie odpowiedzialna za prowadzenie zajęć dydaktycznych i opiekę nad dyplomantami.

WYMAGANIA:

Kandydat powinien spełniać następujące kryteria i posiadać:

- stopień doktora nauk biologicznych lub pokrewnych uznawanych w Polsce,

- bardzo dobrą znajomość języka polskiego oraz języka angielskiego (w mowie i w piśmie),

- doświadczenie naukowe poparte publikacjami z bazy JCR (Lista Filadelfijska) z tematyki badań prowadzonych w Katedrze, w przynajmniej trzech powinien/powinna być pierwszym i/lub korespondencyjnym autorem,

- bardzo dobry dorobek naukowy udokumentowany autorstwem prac opublikowanych w wiodących czasopismach naukowych z listy JCR (minimum 5 publikacji z przedziału 100-200 pkt MEiN),

- pobyt badawczy realizowany w uznanym zespole w okresie 3 lat przed złożeniem wniosku, trwający co najmniej 1 miesiąc,

- biegłość w planowaniu i stosowaniu technik laboratoryjnych związanych z manipulacją DNA i RNA,

- doświadczenie w planowaniu i prowadzeniu hodowli mikrobiologicznych oraz hodowli komórek zwierzęcych,

- dobrze udokumentowane umiejętności planowania, przeprowadzania i analizy doświadczeń opartych na wykorzystaniu metody interferencji RNA, Western blotting, ilościowej reakcji polimerazy (qPCR),

- doświadczenie w przygotowywaniu preparatów tkanek zwierzęcych do dalszych analiz genetycznych i proteomicznych,

- udokumentowane doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych z zakresu biologii molekularnej/biologii komórki,

- wiedza teoretyczna z zakresu radiobiologii i mechanizmów epigenetycznych.

MILE WIDZIANE:

Doświadczenie w pracy w projektach naukowych. Rzetelne podejście do powierzonych zadań i umiejętność pracy zespołowej.

ZAKRES OBOWIĄZKÓW :

Kandydat będzie wypełniać swoje obowiązki zgodnie ze strategią Uczelni i Wydziału.

Osoba zatrudniona w ramach niniejszego konkursu będzie pełnić funkcje i wykonywać zadania powierzone przez przełożonych i będzie odpowiedzialna za:

- planowanie i wykonywanie eksperymentów, analizę danych oraz przygotowanie manuskryptów w celu upowszechnienia wyników w najbardziej prestiżowych czasopismach naukowych z listy Journal Citation Reports w dziedzinie tematu badań,

- prowadzenie i uczestnictwo w badaniach naukowych i pracach rozwojowych zespołu,

- pozyskiwanie środków na badania naukowe poprzez aplikowanie w konkursach,

- organizowanie akcji promocyjnych i prezentacyjnych na rzecz Uczelni oraz uczestnictwo w nich,

- prowadzenie zajęć dydaktycznych ze studentami.

 DOKUMENTY WYMAGANE DO REKRUTACJI:

Osoby przystępujące do konkursu powinny złożyć podanie o zatrudnienie skierowane do JM Rektora Uniwersytetu Łódzkiego, wraz z wymienionymi poniżej załącznikami: kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie oraz oświadczenia dostępne na stronie internetowej Uniwersytetu Łódzkiego – w tym oświadczenie, że Uniwersytet Łódzki będzie podstawowym miejscem pracy kandydata ( www.uni.lodz.pl/kariera ), życiorys, a w nim wykaz dotychczasowych osiągnięć naukowych (publikacji, referatów konferencyjnych, staży i projektów naukowych, itp.), kopię dyplomu doktorskiego
lub zaświadczenie o nadaniu stopnia doktora, klauzulę RODO dostępną na stronie internetowej Uniwersytetu Łódzkiego ( www.uni.lodz.pl/kariera ).

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 03.09.2024 r.

Zastrzegamy sobie prawo przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych z wybranymi osobami.

Wygranie konkursu nie gwarantuje zatrudnienia w Uniwersytecie Łódzkim.

Dyscyplina nauki

nauki biologiczne

Słowa kluczowe

biologia nowotworów, biologia molekularna, radiobiologia, epigenetyka

Data rozstrzygnięcia konkursu

03.09.2024

Dane kontaktowe

Informacje o publikacji

Informację utworzył: Katarzyna Gąsiorowska
Informację opublikował: Katarzyna Gąsiorowska
Data wytworzenia: 19.07.2024 | 09:34:52
Data publikacji: 22.07.2024 | 00:00:00
Data ostatniej modyfikacji: 19.07.2024 | 09:34:52

Rejestr zmian

Brak wyników